koucovaci-karty

Z mých obrazů byly vytvořeny Karty „Obrazy“ pro psychoterapeuty, poradce a kouče
Sada karet obsahuje 66 fotografií mých skutečných obrazů.
Karty jsou určeny všem, kdo pracují s lidmi, přinášíme nový prvek kreativně využitelný v jejich práci s klienty – Karty „OBRAZY“. Karty vnímáme jako užitečný nástroj pro práci s klienty různých věkových kategorií, různého temperamentu i založení a také pro klienty s různými typy zakázek. Karty „OBRAZY“ využívají všem lidem přirozené a vlastní procesy imaginace a projekce a mohou tak výrazně pomoci rozvinout proces spolupráce.

Mnohaúrovňový způsob komunikace. Obrazy zčásti zachycují realitu a z části jsou fantazijní. Tato víceúrovňová komunikace, jako pozorovateli obrazu, umožňuje klientovi rozvíjet svůj příběh a hledat to, co skutečně potřebuje. Karty neříkají, co je dobře a co špatně. Karty interpretují sami klienti, profesionál je provází pouze otázkami. Možnosti využití karet „OBRAZY“ a možné užitečné otázky naleznete v manuálu, který je součástí balení 66 karet.

Popis sady
Sada karet „OBRAZY“ je tvořena 66 kartami o velikosti A6. Karty jsou vyrobeny z kvalitního papíru vysoké gramáže, pro delší životnost jsou opatřeny kulatými rohy a na lícové straně navíc laminem. Obrazy na kartách jsou barevné, s výjimkou 4 abstraktních obrazů, které jsou černobílé. Tři z nich mohou (ale nemusí) mít pro klienta i logickou návaznost. Autorkou všech obrazů je malířka a výtvarnice Jana Dybalová, která nám ke svým obrazům poskytla autorská práva.

K čemu lze karty „OBRAZY“ použít
66 obrazů z dílny malířky Jany Dybalové, které pomáhající profesionálové mohou díky přirozeným procesům projekce a imaginace využít k:

navázání kontaktu s klientem, hledání toho opravdu důležitého tématu pro spolupráci s profesionálem,
mapování zdrojů, úspěchů a strategií zvládání,
konverzaci o silných stránkách a rezervách klienta, o jeho vlastnostech, schopnostech, dovednostech,
práci se sebereflexí klienta,
práci se párem, rodinou či skupinou,
vykreslení budoucností, vizí,
práci s hodnotami,
plánování kroků ke změně,
a mnohému dalšímu.

Více informací na: http://ceteras.cz/produkty/karty-obrazy-pro-psychoterapeuty-poradce-kouce/